Posts Tagged film wojenny

Film pt. Tajemnica Westerplatte 15 lutego

W piątek 15 lutego bieżącego roku w kinach zadebiutuje polska produkcja filmowa pt. „Tajemnica Westerplatte„, której reżyserem jest mało znany reżyser Paweł Chochlew. Film ten jest z gatunku dramat i film wojenny, dodatkowo film ten jest inspirowany produkcją z 1967 roku pt. „Westerplatte„. W kinie obejrzymy paru znanych i docenianych przez widzów aktorów, jak na przykład: Andrzej Grabowski, Michał Żebrowski, Mirosław Zbrojewicz, Jan Wieczorkowski a również Jan Englert.

Film „Tajemnica Westerplatte” to inicjatywa wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się w czasie pierwszych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej jednostki Westerplatte przed niemiecką armią. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku. Agresja Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową. Walorem projektu jest parę scen batalistycznych, wartka oraz wciągająca fabuła, oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma też adekwatny dobór obsady – zarówno aktorskiej jak i ekipy realizatorów.

Wideo zapowiedź filmu „Tajemnica Westerplatte” możemy zobaczyć na stronie filmweb.pl. Z ciekawostek trzeba dopisać, że pierwsze wiadomości o powstaniu tej produkcji pojawiły się już pięc lat temu, natomiast film natrafił na sporo problemów i zdjęcia do filmu były często przerywane. Dodatkowo początkowa obsada aktorska się zmieniła, nie zobaczymy m.in. Bogusława Lindy, Eryka Lubosa, Jana Peszka a też litewskiego aktora Audriusa Brużasa, którego podmienił w filmie Borys Szyc. Projekt też miał dodatkowo problemy finansowe, głownie przez ryzyko dotacji z PISF, wydatki filmu kalkuluje się na czternaście mln złotych.

,

No Comments

Film „1920 Bitwa Warszawska” 30 września

Produkcja filmowa w reżyserii Jerzego Hoffmana oraz Jarosława Sokoła pod tytułem „Bitwa Warszawska 1920” oczekuje na swoją premierę w kinach, która odbędzie się już 30 września tego roku. W filmie o obronie Warszawy w 1920 roku obejrzymy znanych polskich aktorów i aktorki, takich jak: Daniela Olbrychskiego, który będzie grał marszałka Piłsudskiego, a również Borysa Szyca, Nataszę Urbańką oraz Ewę Wiśniewską.

Opis filmu: Warszawa, rok 1920. Ola jest aktorką warszawskiego teatru rewiowego i dziewczyną Jana, lewicującego poety i kawalerzysty. Po dostaniu nakazu wyjazdu na front, Jan planuje oświadczyć się Oli i natychmiast ożenić. Ślubu w kościele św. Anny w Warszawie udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka. W czasie walk Jan zostaje posądzony o sympatie komunistyczne oraz bolszewicką agitację. Sąd wojskowy skazuje Jana na karę śmierci. Z kolei Olę nachodzi w teatrze namolny adorator, kapitan żandarmerii Kostrzewa. Niebawem Ola dostaje się do Ochotniczej Legii Kobiet jako sanitariuszka i przygotowuje się do ochrony Warszawy. Cały czas ma nadzieję na znalezienie Jana, po którym wszelki ślad zaginął… Wątek miłosny przeplata się z dramatycznymi zdarzeniami, których nie szczędzi bohaterom historia.

Film „1920 Bitwa Warszawska” to pierwsza od dłuższego czasu wysokobudżetowa polska produkcja. Film ten z pewnością będzie się cieszył dużą popularnością ludzi w naszym kraju, dlatego że łączy w sobie temat historyczny, miłosny a również nowoczesne technologie, które niezwykle rzadko są stosowane w rodzimych produkcjach. Cały czas będziemy dodawać następne atrakcyjne informacje o tej produkcji, obecnie możemy przedstawić link do drugiego zwiastuna tego filmu.

, , ,

No Comments